Satış Ortaklığı Nedir?

Affiliate marketing adı ile bilinen satış ortaklığı internetten para kazanmanın en kolay yolu olarak bilinir. Ancak kolay dediysek de unutmayın ki emek vermeden hiç bir kazanç elde edemezsiniz. Bu işin kolaylığı belli kalıplara sığmak zorunda olmadan serbest şekilde çalışma ve kazanma imkanınızın olmasıdır.

Satış Ortaklığı, reklam ve pazarlama stratejisi üzerine kurulu olan bir gelir kaynağıdır. Bu işi tamamen internet üzerinden sanal olarak yaparak gerçek paralar kazanabilirsiniz.

İnternet Reklamları

İnternet çıktığından beri reklam bütçelerinden en çoğu internet reklamlarına ayrılıyor. Artık Kataloglar, broşürler, kısa filmler internet reklamından sonra geliyor. Çünkü bu ilk saydığımız reklam seçenekleri için ciddi bir bütçe ayırmak gerekiyor. Üstelik karşılığının alınacağı garantisi de yok. İnternet reklamlarında ise çok küçük bütçelerle büyük sonuçlar almak mümkün. Sonuç alınmayacak olsa dahi uğranılan zarar minimum. İşte bu yüzden firmalar artık reklamlarını ve tanıtımlarını internet üzerinden yapmaya meylediyor.

Satış Ortaklığı Nedir?

İnternet reklamı pazarında siz de kendinize yer bulmak istiyorsanız satış ortaklığı işine girebilirsiniz. Sizin yapacağınız şey firmalarının ürünlerinin reklam ve tanıtımlarını yaparak bu üründen komisyon almaktır. Aslında size düşen ürün ile müşteriyi buluşturacak bir aracı olmaktır. Kendinizi bir nevi satış elemanı gibi düşünebilirsiniz. Ancak hiç bir müşteri ile yüz yüze gelmeyecek ve dil dökmeyeceksiniz. Tanıtımınızı yapıp bekleyeceksiniz ki müşteri size gelsin.

Kimler Satış Ortaklığı Yapabilir?

İş tanımından bahsedince acaba pazarlama bilgim olması gerekiyor mu ya da bilgisayar yazılım, grafik tasarım gibi konulara vakıf olmalı mıyım,  gibi pek çok soru gelebilir. Cevabımız Hayır! Bunların hiç birini bilmenize gerek yok. Satış Ortaklığı her insanın yapabileceği sıradan ve gerçekten basit bir iş. Tek yapmanız gereken ürün tanıtımı yaparken müşteri gibi düşünmek ve en doğru en iyi tanıtım ve reklamı yapmak olmalı.

Yazılarınızı kurduğunuz site veya blog üzerinden yayınlayabilirsiniz. İnsanları buraya çekmek için ise doğru anahtar kelimeler kullanın ve doygun içerik sunun. Site trafiğiniz ne kadar yoğun olursa satışa yönlendirme oranlarınız dolayısı ile de komisyonunuz o kadar çok olur.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir