SATIŞ ORTAKLIĞI NASIL YAPILIR ?

İnternetten para kazanmanın yolları denilince akla ilk gelen seçenek satış ortaklığı. Üstelik de en popüler işlerden birisi denilebilir. Peki satış ortaklığı yapmak için neler gerekiyor, gelin beraber bakalım.

Satış Ortaklığı Sitelerine Üyelik

Öncelikle yapmanız gereken şey Türkiye’nin önde gelen ve güvenilir olan satış ortaklığı ağlarına üye olmak. Siteye kişisel bilgileriniz ve banka bilgilerinizi vereceğiniz için site seçimi çok önemlidir. Mesela Clickmerkez gibi sitelere üye olabilirsiniz.

Öncelikle bu sitelerden birine üye olun. Dilerseniz işi öğrendikten sonra siteleri kıyaslayarak dilediğinize geçiş yapabilirsiniz.

Ürün Seçimi Yapın

Clickmerkez sitelerindeki ürünlerden satış ortağı olmak istediklerinizi seçin. Ürünü seçerken ilgili olduğunuz ürünleri seçmeniz işinizi kolaylaştırır. Ürünü seçtikten sonra site size özel bir takip kodu yani link üretip gönderecektir. Bu kodu kullanarak yaptığınız reklam sayesinde ürünün satışı yapılan ana sayfaya insanları yönlendirmiş olacaksınız.

Tanıtım Yazısı Yazın

Kodunuzu da aldıktan sonra satış ortağı olduğunuz ürün hakkında bilgi içeren makaleler yazmaya başlayın. Makalelerin tamamen sizin kaleminizden çıkan özgün yazılar olmasına özen gösterin. Ayrıca Yazılarınızda mümkün olduğunca çok bilgiye yer verin. Unutmayın ürünü ne kadar iyi tanıtırsanız insanlar o kadar güvenecek ve ürünü satın almak isteyecektir. Yani kendi ürününüzü satıyormuş gibi yazılar yazmaya çalışın.

Site Kurun veya Blog Açın

Bu yazıları yazıyoruz da nereye koyacağız sorusunun cevabı işte burada. Yazılarınızı yayınlamak için kendinize bir web site kurabileceğiniz gibi blog da açabilirsiniz. Blog açmak ücretsiz olduğu için sizin için daha avantajlı olabilir.

Ürünün Reklamını Yapın

Ürünü tanıtıcı olarak özgün yazılar hazırlayın ve yazılarınızı blog veya sitede yayınlayın. Satış Ortaklığı ağının size vermiş olduğu linki de yazıda kullanın ki satın alma gerçekleştirmek isteyen kişiler ürünün ana sayfasına yönelebilsin.

Yazılarınızı Ücretsiz Makale Siteleri İle Paylaşın

Ürün Tanıtımı için yazdığınız makaleleri düzenli olarak ücretsiz makale sitelerine gönderebilirsiniz. Bunun faydası ise düzenli olarak siteniz veya blogunuza trafik akışını sağlayacak olmasıdır. Bu sitelerden bazıları şunlar:

www.makalemarketi.com

www.makalekafe.com

www.yenimakale.com

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir