PARA KAZANMANIN BAŞKA YOLLARI

ALTERNATİF PARA KAZANMA

YÖNTEMLERİ

Merhaba Arkadaşlar ;

Bu yazımda bazı para kazanma yöntemlerinden bahsedeceğim.Bu yöntemleri tabi ki yapmayabilirsiniz “hadi lan ordan” diyebilirsiniz ama ben yine de paylaşacağım çünkü böyle iş imkanları da bulunmakta.

İnternet çağında yaşadığımız bu dönemde her şeyi en ince ayrıntısına kadar bu vasıta ile öğrenip keşfedebiliyoruz.Tabi ki para kazanmak diye arama yaptığınızda da karşınıza bir sürü doğru veya yanlış bilgiler çıkacak.Birileri sizi kandırmaya çalışırken birileri gerçekten para kazanmanızı isteyecek.Peki bu ayrımı nasıl yapacağız.

Şöyle ki : Sizlere çok uçuk rakamlar kazanabilirsiniz diye vaat edenlere o kadar çabuk kanmayın.Evet internetten para kazanılır, bu bir gerçektir, ama bunu forex ile ikili opsiyon ile borsa ile yapmayın.İnternet üzerinde daha doğru daha düzgün iş fırsatları var onları araştırın.Ben diğer bir yazımda internetten para kazanmak konusunu ele almıştım oraya bakabilirsiniz.

Şimdi sizlerle hiç alışılagelmemiş iş imkanları üzerinde duracağız.Bilgilenmeniz yeterli olacaktır.

ALIŞILMAMIŞ İŞLER

1-) Böcek Yetiştiriciliği Yapmak

İleri ki zamanlarda yemek listelerinizde böcekler ile karşılaşabilirsiniz.Zaten Çin mutfağında da çok yaygın şekildedir.İpek böceği,Çekirge gibi böcekleri yetiştiren insanların güzel bir gelire sahip oldukları malumdur.Hatta ipek böceği yetiştiren bir kişi ortalama ayda 4000 TL civarında gelir elde etmektedirler.

Sonuç olarak böcek yetiştiriciliği de güzel gelir elde etme yöntemlerinden birisidir.Bu böcekler nasıl oluyor da para kazandırıyor diye sorabilirsiniz.Bunun cevabını da verelim.Bu böceklere yazımın başında belirttiğim gibi mutfaklarda yani yemek listelerinde ve tıp yani ilaç sektöründe ihtiyaç duyulmasındandır.

 

2-) REFURBİSHİNG

Bu kelime yeniden kazanım anlamını taşır.Bu para kazanma yöntemi özellikle yurt dışında daha çok kazandırıyor çünkü ülkemizde bu yöntem çok bilinmiyor.Akıllı telefonlarımızın,tabletlerimizin ve bunun gibi teknolojik ürünlerin yeniden bakımının yapılıp temizlenmesi  ve yeniden satılmasına refurbishing deniyor.Yani bizim anlayacağımız dilden : 2. El Eşya Alım Satımı diyebiliriz.

 

3-) Süs Eşyaları Yapmak

Eğer doğadaki eşyaları veya bazı maddeleri kullanarak yeni ürünler ortaya koyabiliyorsanız, yani aslında sanatkarsanız bu yolla para kazanabilirsiniz.Çünkü gerçekten bu işe ilgi duyan insanlar var ve çalışmaları çok güzel sonuçlar doğuruyor.Bu yaptığınız sanatlarınızı sosyal medya üzerinden veya e-ticaret sitelerinden satabilirsiniz.

4-) Yarasa Gübresi Üretimi İle Para Kazanmak

Yarasa gübresi tarım alanında oldukça gerekli olup kullanılmaktadır.Burada gübre üretmekten bahsettiğimiz: sizin mağaralarda doğal fermantasyon sebebiyle oluşan bu gübreleri toplamak ve işlemektir.Yine bu iş de yurt dışında daha popülerdir.

 

5-) Arabanıza Reklam Panosu Görevi Gördürmek

Gezerek iş yapıyorsunuz. J Arabanız belli bir markanın reklam yüzü olarak kullanılır ve sizde trafikte seyahat ederken para kazanabilirsiniz.Bu işi yapan ajanslar mevcuttur onlar ile görüşerek , aracınızı kiraya verebilirsiniz.

6-) Bir şeyler Kiralamak

Ne kiralanabilir diye insanın aklına geliyor tabiki.İlk aklınıza gelen araba oluyor.Arabanızı kiralayabilirsiniz.Evinizde boş odalarınızı kiraya verin diyeceğim ama kim yabancı birine evinin içinde ki odasını verir o da bilinmez.

 

Daha bunlar gibi bir çok akla gelmeyen işler bulunmaktadır.Benim alışılmamış işlere vereceğim örnekler bu kadardır.Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir