MAKALE YAZARAK PARA KAZANMAK

MAKALE YAZARAK PARA KAZANMAK DOĞRU MU ?

Bu yazımda gerçek bir gelir kaynağı olan makale yazarak para kazanmak işinden bahsedeceğim.Öncelikle işi en baştan ele alalım.

Makale Nedir ?

Makale; belli bir konuda bir gerçeği açığa kavuşturmak, bir konudaki görüşünüzü belirtmek, tezler ortaya koymak ve bir hipotezi desteklemek için yazılan yazılardır.

Peki Makale Neden Yazılır ?

Bunun cevabı çok basit.Her web site sahibi ,sitesine içerik girmek yani makale yazmak zorundadır.Ama bazen makale yazarken insan tıkanabiliyor,bir yerden sonra yazamayabiliyor.İşte burada makale yazarak para kazanmak isteyenler için büyük bir fırsat doğuyor.

Makale Yazmak Zor mu?

Her işte olduğu gibi makale yazmanın da belli başlı kuralları vardır.Mesela giriş,gelişme,sonuç bölümlerini iyi bilmelisiniz,dil bilginiz iyi olmalı ve imla kurallarını bilmeniz gerekmektedir.Bunlara dikkat ettiğiniz takdirde çok zorlanmazsınız diye tahmin ediyorum.Durup dinlenip yavaş yavaş yazarsınız.Ayrıca makale yazarak para kazanmak işinde belli bir  yaş sınırlaması yoktur, bir çocukta yazabilir bu makaleleri , emekli bir kişide. Ayrıca yazmayı sevenler için makale yazarak para kazanmak tatlı bir iştir.

Karıştırmayın !

Arkadaşlar makaleyi ilk anlamıyla karıştırmayın, yani bilimsel bir şeyi ispatlamak değil bizim derdimiz , bizim işimiz istenilen konuda veya anahtar kelimede özgün yazılar yazmak.

Ne Kadar Kazanırım ?

Eğer makale yazacak ortamı bulursanız mesela makale yazan profesyonel bir ekipte iseniz güzel paralar kazanabilirsiniz, eğer böyle bir ekipte değilseniz yine para kazanma şansınız var tabi.Forum sitelerinde bende dahil makale yazdıran bir çok kişi var , bu kişilerle konuşup anlaşarak onlar için makale yazabilirsiniz.Fiyat ise şu şekilde : 100 kelime için 1,5 TL alınıyor yani 400 kelimelik bir makale için anlaşırsanız 6 TL kazanabilirsiniz.Günde kaç makale yazabileceğinize ve ne kadar uzun yazableceğinize ve ne kadar kişi ile anlaşmanıza bağlı olarak bu rakamın katlarını kazanabilirsiniz.

Nereden Başlamalayım ?

Öncelikle kendinize gerçekten güveniyorsanız bu işe atılmanızı tavsiye ederim.Çünkü bazen yazdığınız makaleler beğenilmeyebiliyor.Ayrıca seo uyumlu makale nasıl yazılır onuda öğrenmelisiniz.Kısacası makale yazarak para kazanmak işine girecekseniz önce dersinize iyi çalışacaksınız !

Daha sonra ise google’dan “makale alımı” gibi aramalar yaparak ya da belli forum sitelerine kaydolarak kimler hangi konuda makale arıyor, ne kadar fiyata yazdırmak istiyor gibi konuları araştırın ve eğer anlaşırsanız makale yazarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.Ben aşağıda bir forumdan aldığım görüntüyü sizlerle paylaşacağım. Müşteri konusunda sıkıntı çekmeyeceğinizi umuyorum.Hatta ben kendim daha birkaç hafta evvel 400 kelimelik 10 tane makale yazdırdım bu da 60 TL demek oluyor.

Sonuç olarak eğer yazmayı seviyorsanız, hayal gücünüz yüksek ise, araştırma yapmayı seviyorsanız, dil bilgisi ve imla kurallarını biliyorsanız makale yazarak para kazanmak adına ilk iş atılımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir