İNTERNETTEN PARA KAZANMA YÖNTEMLERİ

İnternetten para kazanmak aslında bir çok insanın kolayca yapabileceği bir iş. Ancak bu konudaki bilgisizlik ve deneyimsizliğe eklenen korkular yüzünden çekimser davranılabiliyor. Unutmayın ki denemeden neyde başarılı olacağınızı bulamazsınız. Biz size birkaç öneride bulunalım hangisini denemek isterseniz artık.

Uygulama Yazın

Şimdilerde hem bilgisayarlara hem de akıllı telefonlara indirilen yüzlerce binlerce uygulama var. Bir kere uygulama yazarak uzun süre oturduğunuz yerden para kazanabilirsiniz. Ancak uygulama yazmak için yazılım hakkında teknik bilginiz olmalıdır. Böyle bir bilgi birikiminiz varsa güzel bir uygulama yazarak uzun süre para kazanabilmeniz mümkün.

Eğer ki kod yazmayı bilmiyorsanız ancak şahane bir uygulama fikriniz varsa, para karşılığı uygulama yazdırmanız da mümkün.

Fiverr, Bionluk Gibi Sitelere Üyelik

Grafik tasarım, muhasebe, seslendirme, sosyal medya pazarlaması, SEO gibi alanlarda bir bilgi brikiminiz veya tecrübeniz varsa Fiverr, BiOnluk gibi sitelerden serbest olarak aldığınız işleri yapabilirsiniz. İş başı ücretlendirme yapılan bu sitelere üye olmadan önce hangi konuda çalışmak istediğinize karar vermeniz gerek. Çünkü o işte ne kadar iyiyseniz o kadar hızlı yükselirsiniz.

Upwork, 99Designs Gibi Sitelere Üyelik

Hangi mesleği icra ediyor olursanız olun Upwork ve 99Designs gibi sitelere üye olarak buralardan iş alabilirsiniz. 99Designs sitesi sadece grafik tasarıma yönelik ancak Upwork tüm meslekler için uygun bir site.

Bu sitelerde de aynı meslek grupları içinde rekabet olacağından öne çıkmak için bu alanda başarılı olan kişileri takip ve taklit edin.

Stock Fotoğraf Satmak

Eğer ki fotoğrafçılığa ilginiz varsa stock fotoğraf satarak gelir elde edebilirsiniz. Shutterstock, iStockPhoto gibi sitelerin fotoğraf kabul etme şartlarını iyi bir şekilde analiz edin ve bu standartlarda çektiğiniz fotoğrafları siteye üye olarak satışa çıkarın. Burada sizi öne çıkaracak olan şey ise fotoğraflarınızın farklı olmasıdır. Fotoğraf çekeceğiniz konuya göre, mesela ürün fotoğrafçılığı veya yemek fotoğrafçılığı hakkında iyi bir araştırma yaparak en iyi fotoğrafı çekmeye çalışın.

Bu platformlar üzerinde en çok satılan fotoğraflara bakarak siz de bunları örnek alan çalışmalar yapabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir