İNTERNETTEN PARA KAZANMA YOLLARI

Teknoloji çağında herkes bilgisayar başında saatler geçirmekte, peki internetten para kazanma yolları hakkında bilgi sahibi olarak bu saatleri paraya çevirmeye ne dersiniz?

Evet, şimdilerde çocuklar bilgisayar başında saatlerce oyun oynarken büyükler de internette gezinti yapıyor. Ancak bu esnada aldıkları zevk dışında ellerine bir şey geçmiyor. Halbuki hem eğlenmek hem de para kazanmak mümkün. Bunu yapmanın şu an en popüler olan yollarını sizin için anlatalım.

Youtuber Olmak

Youtuberlık artık bir hobi değil bir meslek haline gelmiş durumda. Açacağınız bir Youtube kanalında siz de kendi çektiğiniz videoları yayınlayarak para kazanabilirsiniz. Genellikle gamerlar ve yükledikleri oyun videoları tanınıyor olsa da, aslında Youtuber olmak için çekeceğiniz videolarda hiç bir konu sınırlaması yok. Mesela öğrenciler için online ders videosu çekebileceğiniz gibi, yemek yapım videoları ya da hobi videoları da çekebilirsiniz.

Videoyu çektik, yükledik peki para bu işin neresinde derseniz, para tabi ki reklamlarda. Kanalınızda yayınlayacağınız videolar ne kadar popüler olursa yani ne kadar çok tıklanırsa o kadar çok kişi size reklam vermek isteyecektir. Unutmayın ki Youtube reklamları da başlı başına bir sektör. Yani Youtube reklamları ciddi paraların döndüğü bir piyasa. Youtuber olarak siz de bu piyasadan payınıza düşen küçük bir parça alabilirsiniz.

Blogger Olmak

Blog yazarları da internet yoluyla para kazanan kişilerdir. Aslında arama motorunda yaptığınız arama sonucunda pek çok blog sayfasını ziyaret etmişsinizdir. Mesela spor yapmak için bazı egzersizler ararken aslında aradığınızı bir antrenörün sayfasında bulmuş olabilirsiniz. Ancak blog sayfaları da internet sitelerine benzediği için fark etmemiş olabilirsiniz.

İşte siz de kendi ilgi alanınıza giren bir konuda blog açarak para kazanabilirsiniz. Bunu yaparken dikkat etmeniz gereken şey ise yapılmayanı yaparak öne çıkmak olmalıdır. Çünkü blog açmak yeni bir fikir değil. İyi veya kotu pek çok insanın blogu var. Siz bu bloglar içinde öne çıkarak, en çok tıklanan sayfalardan olmalısınız ki en iyi reklamları alabilesiniz. İlgi duyduğunuz konuyu belirleyip bir blog açmak için hemen harekete geçebilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir