EVDEN PARA KAZANMA YOLLARI

 

İster ev hanımı veya öğrenci gibi çalışmayan kişiler isterse de çalıştığı halde ek iş yapmak isteyen kişiler evden para kazanma yolları öğrenerek kendilerine bir gelir kapısı daha açabilirler. Evde çalışmak dışarıda bir işte çalışmaya göre çok daha kazançlıdır. Yol, yemek parası gibi masraflarınız olmadığı gibi 24 saatlik esnek çalışma zamanınız vardır. Ne zaman dilerseniz işinizi o zaman yapabilirsiniz. Tek dezavantajı diyebileceğimiz şey ise daha cüzi ücretler kazandırıyor olması. Ancak evde hiç para kazanmamak yerine az da olsa para kazanmak bile avantaj zaten. Bakalım evde yapılabilecek işler neler…

Freelance Yazarlık Yapmak

Eğer kaleminizin güçlü olduğuna inanıyorsanız bir şeyler yazmak size para kazandıracaktır. Mesela kendinize açtığınız blogda yazabilirsiniz. Ya da bazı siteler veya ürünler için tanıtım yazıları hazırlayabilirsiniz. Hatta şiirsel bir dilim var diyorsanız tebrik kartları hazırlayabilirsiniz. Tüm bunları yapan siteler mevcut. Bunlara iletişime geçerek kelime başı ücret karşılığı yazı yazabilirsiniz.

Hatta daha da iyisini yapabilirim diyorsanız kurgular, hikayeler, romanlar yazabilir ve bunları blogunuzda paylaşabilirsiniz. E kitap olarak da bunların satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Ev Yapımı Tasarım Ürünler

Şimdilerde ev eşyaları ve hediyelik eşyalar konusunda çılgınca bir akım var. Her özel günde yüzlerce küçük hediyeler dağıtılıyor ve herkes evine en farklı ve en şirin eşyalardan almaya çalışıyor. Bu durumu bir fırsata çevirebilirsiniz. Yetenekli olduğunuz konuda kendi yaptığınız ürünü satabilirsiniz. Mesela kokulu taşlar, mumlar, sabunlar yapabileceğiniz gibi kendi tasarımınız olan takılar veya dikiş ürünleri yaparak satabilirsiniz. Eliniz neye yatkınsa, hangi işe ilgi duyuyorsanız o alanda kendinize uğraş edinebilirsiniz. Bu ürünleri sosyal medya aracılığıyla tek tek satabileceğiniz gibi online satış siteleri ile anlaşarak toptan da satabilirsiniz.

Anket Doldurarak Para Kazanmak

Evde internet üzerinde boş boş gezinmek yerine anketler doldurabilirsiniz. Anket doldurarak para kazanmak bir iş sayılmasa da size ek gelir getirecektir. Günde çok az bir zaman ayırarak doldurduğunuz anketler karşılığı hediye çekleri kazanabilirsiniz. Bu çekler ile de bazı ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Dilerseniz de belli miktara ulaşan paranızı alabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir