BLOG YAZARAK PARA KAZANMAK

Bu yazımda blog yazarak nasıl para kazanılır ondan bahsedeceğim.Bu işi yapan çok kişi bulunmakta o yüzden yazacaklarımı dikkatli okuyun çünkü para kazanmak için rakipleriniz ile mücadele etmeniz gerekiyor.Rakipleriniz gerçekten bu işi çok iyi bilen kişiler olabiliyor.Bundan dolayı blog yazarak para kazanmak herkesin dediği gibi kolay bir iş değildir.Şimdi konumuza ufak ufak giriş yapalım.Nedir bu blog yazmak ve bu yazdığımız blogdan para kazanmak ?

BLOG NEDİR ?

Bloglar için eskiden tutulan günlüğün gelişmiş hali diyebiliriz.Birisi kendi bloğunu açar ve herhangi bir konudaki görüşlerini, düşüncelerini tıpkı bir günlük tutuyormuş gibi yazarlar.Bu konular yazarın kendi dünyasına göre değişir.Mesela en son izlediği film, en sevdiği  yemek, en sevilen hayvan gibi konular yazarca seçilebilir.

Blogun ne olduğunu kısaca açıkladıktan sonra bir blogdan nasıl para kazanırız ona gelelim.

1-) Blog Oluşturarak Adsense İle Para Kazanmak

İnternet reklamcılığında bloğu olan kişiler yayıncı statisündedir.Dünyanın en gelişmiş reklam servisi ise Adsense’dir.Adsense ile çalışan blog sahipleri tıklama başına para kazanır.Eğer çok güçlü bir blog siteniz olursa kazancınızı bu şekilde sağlayabilirsiniz.Ancak basit bir blog, adsense ile para kazanmak için yeterli olmamalıdır belki aynı konu üzerine binlerce makale girebilmelisiniz bunun olması için de tabi ki ekip çalışması gerekiyor.

2-Satış Ortaklığı

Eğer belli bir konuda bloğunuz var ise mesela diyelim teknoloji bloğunuz var.Bu blogdan bazı ürünlerin reklamlarını yaparak satışın gerçekleşmesini sağlayarak para kazanabilirsiniz.Tabi burada da rakipler karşınıza çıkabiliyor.Diğer ki konularımızda  “Niş Pazar” kavramını ele alacağımız burada söyleyeceklerimiz bu kadar.

3-Reklam Alabilmek

Ziyaretçi sayınız yüksek olursa ve özellikle belli bir konuya yönelirseniz, o alandaki firmaların ilgi odağı olabilirsiniz.Tek bir sektör üzerine odaklanmak iyidir ancak düşük rekabetli alanlara yönelin.Ayrıca iyi bir rakip analizi yapmalısınız.

NELERE DİKKAT ETMELİYİZ ?

  • Blogunuza kesinlikle ve kesinlikle kopya içerik girmeyin.Yükselmek yerine daha aşağılarda bile kalabilirsiniz.Yani özgün olmak çok önemli !
  • Kaliteli içerikler üretmelisiniz.Bu kaliteden kastımız : Açık, anlaşılır, düzgün , ziyaretçi odaklı ve onu bloğunuzda tutmaya yönelik içerik olması demektir.
  • Ne yazarsanız yazın kesinlikle başlık ve içeriğin uyumlu olmasına dikkat edin.
  • Fazla içerik girmeniz iyidir size fayda sağlar ama aynı şeyleri farklı başlıklar altında girip içeriği çoğaltmaya çalışmak zararlıdır.

 

Sonuç olarak blog yazarak para kazanmak orta vadeli bir yatırımdır.Yani biraz da olsa arama sonuçlarında yerinizi almak için sabırlı olmanız lazım.Emek harcamalısınız, belki 6 ay boyunca çalışmalısınız.İşte o zaman emeklerinizin karşılığını inşallah görürsünüz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir